Przyszłość marketingu cyfrowego

Wspomnij o marketingu cyfrowym, a będziesz stale przypominać o zmianach, które zachodzą każdego dnia w tej branży. Przekroczyliśmy sześć miesięcy do 2021 roku, a podczas kryzysu związanego z Covid-19 marketerzy cyfrowi nieustannie poszukują nowych strategii i taktyk pozyskiwania klientów na produkty i usługi swoich klientów. Według ekspertów branżowych rok 2021 to rok, w którym branża usuwa martwe strategie marketingowe i wprowadza nowe technologie, aby zbliżyć się do klientów i zwiększyć sprzedaż. Ten artykuł na temat „Przyszłość marketingu cyfrowego?” rzuca więcej światła na pojęcia.

visit https://efektownesciany.pl/

A. Posty, które można kupić

Pandemia Covid-19 przyniosła niespotykane dotąd problemy związane z dystansem społecznym i blokadami w wielu częściach globu. Ponieważ klienci szukali łatwiejszych sposobów robienia zakupów, marketerzy cyfrowi pomyśleli o genialnej koncepcji postów z możliwością zakupu. Tak więc, gdy klient przegląda platformę mediów społecznościowych, trafia na post z możliwością zakupu (produkt/usługa) z linkiem podanym w bio. Klientowi łatwo jest dotknąć i kupić produkt lub zdecydować się na usługę. Na przykład: marka odzieżowa Anthropologie stosuje tę samą technikę, aby przyciągnąć klientów. Wiele marek wkrótce pójdzie za tym przykładem, a posty, które można kupować, staną się przyszłością cyfrowych strategii marketingowych w celu wzmocnienia kampanii marketingowych.

B. Reklama zautomatyzowana

Zespołowi marketingu trudno jest umieścić reklamy we wszystkich kanałach, które dostarczają cennych informacji na temat produktów/usług odwiedzanych przez grupę docelową. Reklama programatyczna rozwiązuje to wyzwanie, oferując klientom spersonalizowane reklamy na ich ulubionych kanałach w określonych miejscach w oparciu o ich zainteresowania/zachowania. Firmy korzystające z reklam programatycznych to Expedia (turystyka), BuildDirect (Home Improvement) i AirAsia (linie lotnicze). Reklamę programatyczną można nazwać przyszłością marketingu cyfrowego, ponieważ skupia się na udziale uwagi klientów i może ustąpić miejsca najlepszej kampanii reklamowej. Tak, czy zapomnieliśmy Cię poinformować, że zapewnia najlepszy zwrot z inwestycji?

C. Treść interaktywna

Eksperci ds. marketingu cyfrowego zawsze starają się na różne sposoby zatrzymać lojalnych klientów swojej firmy. Chodzi o to, aby klienci nie tylko robili zakupy, ale także wchodzili w interakcje za pośrednictwem ankiet, quizów online, podpisywania bonów upominkowych i nie tylko. Tak, marketerzy cyfrowi będą mieli trudności z tworzeniem treści nie tylko w słowach, ale także w projektowaniu stron internetowych. Strona internetowa oraz posty w mediach społecznościowych powinny nie tylko zainteresować grupę docelową, ale także przechytrzyć konkurencję. Muszą również zadbać o to, aby treść była zgodna z marką i celem ich organizacji.

D. Wyszukiwanie głosowe

Był czas, kiedy klienci decydujący się na zakupy w serwisach E-Commerce mieli powyżej 25 lat. Co do chwili obecnej, nawet dzieci i młodzież stały się stałymi klientami ofert zakupów online. I kupują produkt lub decydują się na usługę za pomocą metody wyszukiwania głosowego. Ponieważ mieszkania z obsługą IoT stają się popularne w gospodarstwach domowych, menedżerowie treści wraz z zespołem ds. marketingu cyfrowego mają pełne ręce roboty, aby zoptymalizować zawartość strony internetowej / produktu pod kątem przyjaznych głosowo żądań asystentów cyfrowych na przyszłość. Muszą skupić się na słowach kluczowych z długim ogonem, a także muszą mieć głęboką wiedzę na temat docelowych odbiorców.

E. Marketing wpływowy

Koncepcja Influencer Marketingu nie jest nowa, ponieważ gwiazdy filmowe promowały produkty/usługi w radiu i telewizji od lat 40. Jednak nazwa „influencer marketing” wyróżnia się. Marki proszą osobę, która cieszy się ogromną popularnością na platformach mediów społecznościowych (na przykład na Instagramie), w celu wprowadzenia na rynek produktów. Istnieją jednak wyzwania, ponieważ opinia publiczna dowiedziała się, że międzynarodowe korporacje podpisują te wpływowe osoby w celu uzyskania dużych czeków płacowych. Istnieje więc nieufność korporacyjna, a grupa docelowa podejmuje decyzję w oparciu o wiarygodność influencera. Ta koncepcja pozostanie ugruntowana i odegra istotną rolę w dziedzinie marketingu cyfrowego.

Wniosek

To prawda, że istnieją inne technologie, które odgrywają znaczącą rolę w marketingu cyfrowym, takie jak rzeczywistość rozszerzona, rzeczywistość wirtualna, sztuczna inteligencja, chatboty i inne, ale w tym artykule skupiliśmy się tylko na pozostałych czterech. Marketingowcy cyfrowi w nadchodzących latach będą musieli z powodzeniem uwzględniać pojawiające się technologie w swoich strategiach. Ma to na celu nie tylko precyzyjne dotarcie do grupy docelowej, ale także przechytrzenie konkurencji.

Ten artykuł rzuca światło na przyszłość marketingu cyfrowego; pojawiły się nowe trendy; takie jak posty umożliwiające zakupy, reklamy programatyczne itp. Strategie marketingowe, jak zawsze, będą się zmieniać w przyszłości i

Post navigation